תכנית Anières Elite Academy

מי אנחנו

תכנית Anières Elite Academy היא פרויקט חינוכי של World ORT קדימה מדע בשיתוף תכנית נעל"ה של משרד החינוך, הסוכנות היהודית, הטכניון וכפר הנוער ויצו נהלל. התכנית שמה לה למטרה לאתר ולהכשיר את דור העתיד של ישראל בתחומי המדע והטכנולוגיה.

איך הכל התחיל

בשנת 1947, הוקם בעיירה השוויצרית Anières, הסמוכה לז'נבה, מוסד חינוך יוקרתי בשם ORT Central Institute. אלו היו הימים שאחרי מלחמת העולם השנייה והמטרה הייתה לשקם את הקהילות היהודיות. ב- Anières הכשירו מורים וצוותי מנהלים מכל רחבי העולם ואלו שבו למוסדות World ORT במדינותיהם וחינכו את הדורות הבאים. ב-50 שנות פעילותה, מעבר להיותה מרכז לימודי עבור דורות של יהודים, התכנית גם הובילה את תחום החדשנות ועם השנים בוגרי Anières צמחו והפכו לחוד החנית של המדע, התעשייה, החינוך והטכנולוגיה בעולם.

חזון, מטרות ושאיפות

  • להכשיר קבוצה מובחרת של תלמידים ותלמידות שתהווה את חוד החנית של ישראל בתחומי המדע הטכנולוגיה ותשקף את ערכי התכנית בתעשייה, באקדמיה ובהנהגה הציבורית.
  • להעניק תנאי לימוד אופטימליים לתלמידים ולתלמידות מצטיינים בתחומי המדע והטכנולוגיה, ולאפשר המשך ישיר מלימודי התיכון ללימודי תואר מהנדס .B.Sc בטכניון, בכפוף לעמידה בתנאי הקבלה.
  • לתת מענה למחסור במהנדסים ובמהנדסות בישראל, על ידי הכשרה והצמחה של כ-400 מהנדסים ומהנדסות מובילים ומצטיינים לשוק ההיי-טק והתעשייה בישראל.
  • לקרב בין תלמידים ותלמידות יהודים המאותרים לתכנית מרחבי העולם.

 

מי אנחנו מאמר

איך זה עובד?

מידי שנה מאתרת תכנית Anières Elite Academy  תלמידים ותלמידות מצטיינים מישראל ומרחבי העולם, בעלי מוטיבציה, סקרנות ופוטנציאל לימודי יוצא דופן בתחומי המדע והטכנולוגיה. בנוסף, נדרשים התלמידים והתלמידות לכישורים חברתיים טובים.

תחילתו של מסלול הלימודים בכיתה ט' בכפר הנוער ויצ"ו נהלל וכולל לימודים לקראת תעודת בגרות מדעית, בדגש על לימודי מתמטיקה, פיסיקה והנדסת תוכנה ברמה של 5 יחידות.

בסיום התיכון ממשיכים התלמידים והתלמידות העומדים בתנאי סף הקבלה, ללימודי תואר ראשון – .B.Sc בהנדסה בטכניון, לימודים המתקיימים במסגרת "העתודה האקדמית" של צה"ל, במסלול ארבע-שנתי.

להמלצות של התלמידות והתלמידים שלנו >>

עקבו אחרינו
נגישות